Biyoloji

Homo Sapienslerin Evrim Düşünceleri

Özet: Bizlerin evrim düşünceleri evrim gerçeğini değiştirmez. Evrim teorisinin yanlış taraflarının ortaya çıkarılması bilim için mutluluk verici bir olaydır çünkü bilimin gelişmesine vesile olur.

**************************************************************

Yazının Tamamı 

Evrim Antik Çağlar’dan beri gözlemlenen ve Charles Darwin tarafından (her ne kadar yanlışları da olsa) bilim dünyasına sunulmuştur. Darwin’den sonra gelen birçok bilim insanı bu teori üzerinde çalışmış ve teoriye katkı sağlamışlardır. Bilim insanları evrim teorisini 150 yıldır sınayarak geliştirmeye devam ediyorlar. Şimdiye kadar bulunan fosiller ile bir evrim ağacı oluşturulmuştur. Bu evrim ağacı her yeni fosille birlikte gelişmektedir.

 

evolution tree ile ilgili görsel sonucu

İnsanların Düşünceleri Evrimi Etkiler Mi?

Herhangi birinin evrim teorisi yanlıştır demesi evrime etki etmez. Size de evrimin olmaması için bir kanıt sunmaz. Galileo’nun düşünceleri hatalı olarak düşünüldüğünde dünya dönmeyi bıraktı mı ?

Evrim Teorisi Çürütülmeli Mi?

Evrim teorisi bilim merakımızı gidermek için bizlere gerekli ancak bilimsel bir şekilde çürütülebilirse daha iyi bir teori ortaya çıkacaktır buda bilimin gelişmesini sağlar. Yani daha iyi olabilir .

https://www.youtube.com/watch?v=vzEDL_ylsj0&t=13s

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı