İlkelerimiz

1. Yenilikçilik

Gelecek Bilimde, her zaman en güncel teknolojiyi inovatif şekilde kullanarak, kutu dışı projeler ve fikirler üretir. Kayıtlı videolardan ziyade canlı yayınlar yapmamız, sosyal ağları tam potansiyeliyle kullanmamız, interaktif yarışmalar, soru-cevap sistemleri ve ortak çalışma sistemlerimiz örnek olarak sayılabilir.


3. Bilimsellik

Gelecek Bilimde, tüm içerik ve yayınlarında, o andaki bilimsel bilgi birikimini yansıtır ve APA formatıyla kaynaklar gösterir. Bu yayınları, kaynakları ve bilgileri herkese açık şekilde şeffaf yayınladığı için, büyük bilim topluluğunun kolektif düzeltmesine sunmuş olur. Bilim güncellendikçe yayınlar ve içerikler de güncellenir. Bu sayede, içerikler ve yayınlar her zaman olabildiğince gerçek bilim literatürünü yansıtır ve değiştirmeden aktarır.

2. Ortak Çalışma

Gelecek Bilimde, tek başına bir bilim platformu olarak değil, Türkiye’deki bütün bilim severlerin ve popüler bilim, bilim iletişimi ve bilim haberciliği platformlarının birleştirici ortak canlı sahnesi olmak hedefindedir. Bu sebeple, her alandan bilim insanı, her bilim platformu ile ortak çalışabiliriz ve güçlerimizi birleştirerek daha geniş kitlelere bilimi ulaştırabiliriz.

Başa dön tuşu