Projelerimiz

Soru & Cevap Platformu

Hepimiz aklımıza gelen soruları Google’da aratıyoruz zaman zaman, fakat karşımıza çıka cevapların doğruluğundan ne kadar eminiz?

Aklımızdaki sorulara güzel yanıtlar alabileceğimiz derli toplu bir site olmalı! Quora, Yahoo Answers, UzmanTV vb. pek çok sitede bu yapılıyor zaten.
Fakat sorun şu ki; verilen cevaplardan yine emin değiliz. Uzmanlar bile bir konuda farklı fikre sahip olabiliyorlar!
İşte tam bu nedenle, Gelecek Bilimde Soru & Cevap sitesinde, herkes soru sorabiliyor fakat sadece o alanda uzman kişiler, bilimsel kaynak göstermek şartıyla cevap verebiliyor!

#kaynakgöster Hareketi

Bir çok bilgiye internetten anında ulaşabiliyoruz, fakat bir sorun var!

İnternetteki bilgilere güvenemiyoruz!

Haber sitelerinde gördüğümüz haberler yanlış, fotoğraflar birkaç yıl önceki bir olaya ait çıkabiliyor. Youtube gibi video içerik platformlarında ve hatta televizyonlarda bile oldukça yalan yanlış bilgiler dolanıyor.
İşte bunun için #kaynakgöster hareketini başlattık! Doğruluğundan şüphe ettiğiniz bir içeriğin, haberin ya da bilginin altına yorum yazılabilecek, haber sitesi, sosyal medya vb. her yerde yorumlara #kaynakgöster yazmanız yeterli.

Canlı Bilim Yayınları

https://www.twitch.tv/gelecekbilimde

Twitch Kanalımızda, ortalama haftada 5 canlı yayın gerçekleştiriyoruz.

Mobil Uygulamamız

Bilim Treni makaleleri ve Gelecek Bilimde videolarını bir araya getiren bir uygulama!

Google veya Twitter ile giriş yapabilir, istediğin makaleyi veya videoyu kaydedebilir ve diğer sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilirsin.

Başa dön tuşu