Gelecek Bilimde Ailesi

Cevdet Acarsoy

Cevdet Acarsoy

Kurucu ve yönetici
Merhaba!
Ben Hollanda’da yaşayan bir Klinik Psikolog ve Uçuş Simülatörü eğitmeniyim. Aynı zamanda bilim iletişimi ile ilgileniyorum.
Şu sıralar Rotterdam Erasmus MC’de doktora yapıyorum.

Burak Çankaya

Burak Çankaya

Kurucu ve yönetici
Merhaba!
Erciyes Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuduktan sonra yüksek lisansımı Politechnika Wrocławska’da yaptım ve Şu an Hollanda’da uluslararası bir şirkette güneş enerji santrali kurulumlarında elektrik saha mühendisi ve iş sağlığı ve güvenliği denetmeni olarak görev yapıyorum.

Ali Gündoğar

Ali Gündoğar

Genel koordinatör
Büyükçiğli Anadolu Lisesinde 12. sınıf öğrencisiyim. Çocukluğumdan beri bilim insanlarına ve bilime hayranlık duymuşumdur. Üniversitede Fizik mühendisliği okumayı planlamaktayım. İlgi alanlarım hep genişti ve bu doğrultuda arkadaşlarımla kendi blogumuzu açtık (www.nisuazmecmuası.com). Gelecek Bilimde Ekibine de bu sebeple katıldım, bu ekipte her gün yeni şeyler öğreniyor ve yeni dostluklar kazanıyorsunuz. Bir ekip olarak aile gibiyizdir ve bana bu fırsatı tanıdığı için aileme teşekkür ediyorum.

Burak Çankaya

Barış Bayraktar

Genel koordinatör
Merhaba! Ben küçük yaşlardan beri bilim, özellikle de astronomi ve teknoloji tutkunu ve bilimi topluma yaymayı ama edinen biriyim. Pennsylvania State University Astronomy&Astrophysics bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. Gelecek Bilimde’de genel koordinatör olarak ekipler arası iletişim ve daha birçok alanda görev alıyorum.

Konuk Bulma ve İletişim Ekibi

Yavuz Aydın

Yavuz Aydın

Ekip lideri
Özel Eğitim Öğretmeni, kamp yapmayı severim. Çeşitli düşünce ve bilim topluluklarında komite başkanlıkları yaptım. Felsefe ve Antropoloji’ye ilgi duyuyorum. Gelecek Bilimde platformu için yeni ve ilginç program konuları oluşturup uygun konuklarla iletişim kuruyorum ve bu süreçte diğer ekip arkadaşlarıma da danışmanlık yapıyorum. Bilimi öğrenmeyi, yapmayı ve yaymayı istiyorum.

Fatih Ahmet Aydın

Fatih Ahmet Aydın

Süleyman Demirel Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi.

Furkan Nacakcı

Furkan Nacakcı

Merhabalar, ben Furkan Nacakcı. İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Veteriner fakültesi 5. Sınıf öğrencisiyim. Kendi mesleğimin en üst noktalarına çıkıp, akademik olarak ilerlemek istiyorum. Ayrıca Askıda Ne Var da Marka Sorumlusu olarak sosyal gönüllülük yapmaktayım. Öğrenme ve kendimi her zaman geliştirme hevesim durmadan devam etmekte ve bu süreçte GB ile tanıştım. Artık bu ailenin bir üyesi olarak güzel işler yapıp hayatımın bir dönemine tecrübe  ve deneyim için iyi ki burdayım diyebileceğim oluşumda bulunmaktan dolayı çok mutluyum.

Emircan Keleş

Emircan Keleş

Merhabalar, FMV Işık Üniversitesi Yazılım Mühendisliği 1. sınıf lisans öğrencisiyim. Sorgulayıcı ve meraklı yapım sayesinde küçük yaşlarda bilim okumaya merak saldım ve çevremdekileri de bildiğim kadarıyla bu dünyaya dahil etmeye çalıştım. Siz değerli izleyicilerimizi de kıymetli isimlerle iletişime geçirebilmek amacıyla görev yapmaktayım.

Pelin Gürbüz

Pelin Gürbüz

Pamukkale Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Öğrencisiyim. Bölüm topluluğumuz olan FENİX Biyomedikal Bilimler Öğrenci Topluluğu’nda İletişim Komite Başkanı olarak görev almak ile birlikte Habitat Derneği’nde Dijital Ben Gönüllü Eğitmenliği yapıyorum.
GB’de Konuk Bulma ve İletişim Ekibi Üyesi olarak görevimi yürütüyorum

Sosyal Medya Ekibi

Yusuf Taşkıran

Yusuf Taşkıran

Twitter sorumlusu
İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencisi.

Muhammed Enes Ünal

Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi 12. sınıf. Yapay Zeka alanında yetkinliğe ulaşarak nanoteknoloji, biyoteknoloji, akıllı araçlar, doğal dil işleme ya da uzay teknolojileri alanında büyük işler gerçekleştirmek istiyorum. Bu tarz platformlara uzun zamandır ilgi duyuyorum zaten. Ayrıca bilim ve teknolojiyle alakalı içerikleri takip etmeyi seviyorum. Ve yalnızca dışarıdan takip etmektense hem bir katkımın olması hem de derslerin ve kodlamanın meşguliyeti arasında farklı işler de yaparak zamanımı biraz daha dolu geçirmek istedim.

Mert Çıkla

Mert Çıkla

Ekip lideri
TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim. İlerleyen yıllarda Bilgisayar Mühendisliği bölümünü seçmeyi düşünüyorum. Aynı zamanda okulumun Maths-up topluluğunun yönetim kurulu üyesiyim. Fizik, Kodlama ve Astronomi ile ilgiliyim. Çocukluktan gelen bu tip bilimi anlatma isteğimi Gelecek Bilimde ile devam ettirmek istedim ve yaklaşık 1 yıldır bu platformdayım.

Mustafa Yavuz

Mustafa Yavuz

Ekip lideri
Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Bilişsel bilimler ve veri bilimiyle ilgileniyorum.
Sosyal medya ekibiyle beraber bilim içerikleri üretiyor, yayın duyurularını yapıyor, gelen mesajlara cevap vermeye çalışıyorum. Ekip arkadaşlarımla beraber Gelecek Bilimde’nin daha çok insana ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz.

Osman Ersin Aydın

Osman Ersin Aydın

Dervispasa Anadolu Lisesi

Ozan Karakaya

Ozan Karakaya

Podcast sorumlusu
İTÜ Kimya Bölümü yüksek lisans öğrencisi.

Gökçe Erdemir

Gökçe Erdemir

Bilim haberciliği sorumlusu
Merhaba herkese 🖖 Ben Gökçe Erdemir. Mersin Yahya Akel Fen Lisesi’nde 12. sınıf öğrencisiyim. Küçük yaşımdan beri süregelen bilim sevdamdan vazgeçmeyerek Boğaziçi Üni. Fizik Bölümü için çalışmalarımı sürdürüyorum. Cymurghs adlı robotik takımında Outreach üyesiyim. Özellikle modern fizik, matematik, astronomi ve evrimsel biyolojiyle ilgileniyorum. Yeni şeyler öğrendikçe perçinlenen merak ve öğrenme isteğimi Gelecek Bilimde’de bilim haberi yazıcılığı yaparak optimum düzeyde tutmaya çabalıyorum.

Doğukan Ulusoy

Doğukan Ulusoy

Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Bilime ve yeni teknolojilere her zaman ilgim vardı. Gelecek bilimde ekibiyle beraber hem yeni bilgiler edinmek hem de bakış açımı objektif bir şekilde geliştirmek için bu ekibe katıldım.

Tanıtım, İşbirliği ve Sponsorluk Ekibi

Rabia Selen

Rabia Selen

Ekip lideri
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi.

Beyza Karadeniz

Beyza Karadeniz

Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi.

Meliha Can

Meliha Can

Merhabalar, ben Meliha CAN. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kimya Mühendisliği Bölümü yüksek lisans öğrencisiyim. Aynı zamanda Habitat Derneği ‘nde bir projede gönüllü eğitmenlik yapmaktayım. Kişisel gelişime önem vermekle beraber, sosyal sorumluluk projelerine ilgi duymaktayım. Kendimi mesleğim başta olmak üzere, İş Sağlığı ve Güvenliği alanlarında ilerletme çabasındayım. Öğrenmeye olan tutkum 20 yıldır devam etmekte. GB bu yüzden benim için iyi bir fırsat, hayatımda bir yerlerde her zaman iyi ki diyebileceğim bir oluşum.

Akın Karahasan

Akın Karahasan

Çocukluğundan beri hayvanlara olan tutkusu ve sevgisinin bir yansıması olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Biyoloji bölümünü bitiren, şimdilerde ise hidrobiyoloji alanında y.lisans yapan öğrencilerden biriyim. Eğitim hayatımın dışında, özellikle bilim okur yazarlığı nispeten daha düşük olan halka yönelik içerikler üretmeye gayret etmiş biriyim ve aynı zamanda doğaya duyduğum ilgi ve merakı genç arkadaşlarıma aktarabilmek adına The Duke of Edinburgh International Award adlı programda supervisor olarak görev alıyorum.

İrem Sezdi

İrem Sezdi

İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği bölümü lisans öğrenci ve İTÜ Uçak ve Uzay Müh. Kulübü’nde AR-GE sorumlusuyum. Amatör astronomi ve fizik ile yıllar önce başlayan bilim merakım, öğrendikçe her geçen gün daha da artıyor. Eleştirel düşünceyi yaymak ve bilim iletişimini arttırmaya yönelik çabalarımı da büyük bir mutlulukla sürdürüyorum. 

Uğur Andaç Güler

Uğur Andaç Güler

Merhaba ben Uğur. Kısaca kendimden bahsedersem, Pamukkale Üniversitesi’nde Gıda Mühendisliği Lisansı eğitimimi tamamladım.  Lisans eğitimim sırasında Macaristan’da 2 dönem erasmus ve staj yaptım. Şu anda Çek Cumhuriyeti’nde Uluslararası Kalkınma ve Tarım Ekonomisi üzerine Yüksek Lisans yapmaktayım. Bunların dışında biyoloji kimyaya özel bir ilgi duyuyorum.

YouTube, Twitch, Discord ve Yayın Koordinasyonu Ekibi

Bilgehan Zeki Özaytaç

Bilgehan Zeki Özaytaç

Ekip lideri
Erken yaşta eğitim hayatımdan vazgeçmek durumunda kaldım. Fakat akademi hevesim hiç geçmedi. Eğitimimi tamamlayıp akademisyen olarak kalan hayatıma devam etmek istiyorum.

Kaan Soykuvvet

Kaan Soykuvvet

Discord moderatörü
Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi.

Adem Fırtına

Adem Fırtına

Klip zamanlayıcı
Beyşehir F. B. Fen Lisesi 11. sınıf öğrencisi.

Büşra Resuloğlu

Büşra Resuloğlu

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, reji ekibinde video ve podcast gibi paylaşımlar hakkındaki ufak yazıları yazma görevinde ve aynı zamanda ekibimizin avukatı

Ali Gündoğar

Ali Gündoğar

YouTube ve Twitch İçerik Yöneticisi
Büyükçiğli Anadolu Lisesinde 12. sınıf öğrencisiyim. Çocukluğumdan beri bilim insanlarına ve bilime hayranlık duymuşumdur. Üniversitede Fizik mühendisliği okumayı planlamaktayım. İlgi alanlarım hep genişti ve bu doğrultuda arkadaşlarımla kendi blogumuzu açtık (www.nisuazmecmuası.com). Gelecek Bilimde Ekibine de bu sebeple katıldım, bu ekipte her gün yeni şeyler öğreniyor ve yeni dostluklar kazanıyorsunuz. Bir ekip olarak aile gibiyizdir ve bana bu fırsatı tanıdığı için aileme teşekkür ediyorum.

Ramazan Sancar

Ramazan Sancar

Yaklaşık 7 yıldır Back-End Developer (#PHP) olarak gelişimime devam etmekteyim. 1 yıldan fazla süredir Gelecek Bilimde ‘de yer alıyorum. Manisa’da yaşıyorum. Gelecek Bilimde Topluluğunda tüm ekiplere elimden geldiğince yardım ettiğim için “Joker Üye(Kart)” olarak lanse edildiğim oluyor. Yer aldığım topluluklarda hem kendimi geliştirmek, hem de topluluk üyelerine yardımda bulunmayı amaçlarım. Detaylar konusunda fazla takıntılıyımdır. Özellikle Teknik detaylar var ise beni oradan biraz zor alırlar. Zaman buldukça kendime ait olan blogda( https://blog.ramazansancar.com.tr/ ) yazılar yazıyorum.
Yazılıma ilgim merakım ile başladı.
“Bilgi paylaştıkça çoğalır” sözünü prensip edinmiş biri olarak bu sözü gerçekleştirmek için buradayım. İnternet sitem: https://www.ramazansancar.com.tr/

Buse Kuloğlu

Buse Kuloğlu

Merhabalar ben Buse Kuloğlu. 22 yaşındayım Diş hekimliği öğrencisiyim. Aynı zamanda anatomi alanında doktora yapıyorum. İnsan vücuduyla özellikle beyin ve sinirbilim ile çok ilgiliyim. Diş hekimliği okumama rağmen bir sürü farklı mesleği yapmak(😂), bir sürü alanda bilgi öğrenmek için uğraşıyorum. Yeni beceriler öğrenmek için çok motiveyim ve çabuk öğrenebilirim. Aynı zamanda Evrim Ağacında içerik paylaşıyorum. Son zamanlarda kendimi yazılım alanında da geliştirmeye çalışıyorum.

Baran Curu

Baran Curu

Discord moderatörü
Bendeniz Baran CURU, Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi 2. Sınıf öğrencisiyim. İletişim Bilimleri, Tasarım, İnternet Servisleri ve İktisadi Bilimler alanında kendimi yetiştirmeye çalışıyorum. Bir şirkette Öğrenci Pazarlama Yöneticisi olarak, bir diğer şirkette Yönetici Asistanı olarak, üniversite bünyesinde Asistan Öğrenci olarak çalışıyorum.
https://barancuru.com.tr/

Görsel Ekip

Uygar Anıl

Uygar Anıl

Marmara Üniversitesi Resim-iş Öğretmenliği Öğrencisi.

Yazı İşleri Ekibi

Ümit Sözbilir

Ümit Sözbilir

Ekip lideri
CERN deneylerinde çalışan bir fizik doktora öğrencisi. Daha önce yine aynı yerde yüksek lisans tez çalışmasını yürüttü. Bir dönem çevre fiziği alanında yüksek lisans çalışmaları yaptı. Felsefe ve sanat ile yakından ilgili. Fizik alanında yazar ve sitenin genel editörü. İnternet sitesi:
https://www.cern.ch/usozbili

İbrahim Öksüz

İbrahim Öksüz

Editör
Ohio Eyalet Üniversitesi, Nükleer Mühendislik Doktora öğrencisi. Fizik ve nükleer bilimlerde yazar ve editör.

Asya Demirkol

Asya Demirkol

Yazar
Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri öğrencisi. Astronomi alanında yazar.

Rabia Selen

Rabia Selen

Editör
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi. Tıp alanında yazar ve editör.

Sümeyye Tuğçe Altınok

Sümeyye Tuğçe Altınok

Yazar
Mardin Fen Lisesi öğrencisi. Çevirmen

Ayça Demirkol

Ayça Demirkol

Yazar
Merhaba, ben Ayça Demirkol. Ufuk Üniversite Tıp Fakültesinde öğrenim görmekteyim. Aynı zamanda Halk Sağlığı Çalışma Kolunda gönüllü olarak yer alıyorum. Üniversite öğrenimimin yanı sıra Ankara’da düzenlenen bilimsel konferans ve etkinliklere katılım sağlıyorum. Küçük yaştan bu yana fen bilimleri ile yakından ilgileniyorum. Bunlara ek olarak müzik ve sinema aşığı birisiyim. Özellikle de bilim kurgu sinemasını yakından takip ediyorum.

Gülsüm Kozan

Gülsüm Kozan

Editör
Hacettepe Üniversitesi FTR mezunu, Ege Üniversitesi Fizyoloji ABD yüksek lisans öğrencisi. Çevirmen.

Çisem Özge Biçer

Çisem Özge Biçer

Editör
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi

Mert Günçiner

Mert Günçiner

Yazar
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim. Bilimsel düşünceyi aşılamanın insanlık adına en önemli uğraş olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda, böyle bir oluşumda yer almak benim için gurur verici bir olay. Bilim kurgu edebiyatı ve sineması hayranı olmakla birlikte amatör olarak da sporla ilgileniyorum.

Esranur Maral

Esranur Maral

Editör
Merhaba! Ben Esranur. Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 4.sınıf öğrencisiyim. Kişisel Verilerin Korunması, Yapay Zekâ, Blokzincir kısacası bilişim ve teknolojinin hukuk ile teması olan her alanıyla ilgilenmekten hoşlanıyorum. Tarif edilemez hayvan ve kitap sevgimle Gelecek Bilimde editör olarak yer alıyorum.
https://medium.com/@esranurmaral

Çağla Ayaz

Çağla Ayaz

Editör
Merhaba! Ben Çağla. Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji lisans programı son sınıf öğrencisiyim. Sivil toplumun çeşitli kollarında yer alıyorum, bunun dışında bilim-teknoloji-toplum çalışmalarını ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeleri ilgiyle takip ediyorum. Disiplinlerarası bilimsel düşüncenin dünyaya bakış açılarını dönüştürücü gücüne olan inancım sebebiyle bilimin ışığında oluşturulmuş bu iletişim platformunun yarattığı çok yönlü ve demokratik hemzeminin bir parçası olma fırsatı yakaladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Ayça Nur Demir

Ayça Nur Demir

Editör
Merhaba ben Ayça. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyorum. İki senedir Journal of Pediatric Genetics dergisinde editörlük görevini sürdürüyorum. Bunun yanında iki farklı yerde blog yazarlığı işi ile ilgileniyorum. En çok sevdiğim ve araştırdığım alanlar: Astronomi, genetik, nörobilim, yapay zeka ve matematiktir. Ayrıca İngilizce biliyorum. Bunun yanında Almanca ve İspanyolca öğrenmeye devam ediyorum.

Gül Pınar Canik

Gül Pınar Canik

Yazar
Gebze Teknik Üniversitesinde bu sene İngilizce hazırlık eğitimimi tamamladım ve Çevre Mühendisliği 1. sınıfa geçtim. Çevre, ekoloji, sürdürülebilirlik ve geri dönüşümler üzerine araştırmalar ve Fransızca-İngilizce çeviriler yapıyorum.

Umut Şaşmaz

Umut Şaşmaz

Yazar
Merhabalar. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyorum. Canlılardan başlayıp canlı gibi gözüken mekanik araçlara kadar insanın dahil olduğu her konuya merak salmış birisiyim. İnsanlığı bir adım öteye taşıyabilecek en ufak bir işte bile minicik bir çark olmayı görev edindim. Sanatsız insan yarım kalır diyerekten tiyatro ve dans ile uğraşıyorum.

Nur Arıcan

Nur Arıcan

Yazar
Merhaba! Eskişehir Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğrencisiyim. Öğrenciliğimin ilk yıllarından itibaren bilim ilgi odağımdı ve bunu her daim diri tutmak en büyük hedefim. Hayallerim bu yol üzerinde ve ilerisinde. Bilmeyi ve öğrenmeyi çok seven biri olarak durmadan araştırmak ve kendimi geliştirmek en büyük ilgi alanım. Meditasyon ve Yoga gibi farklı alanlara da uzun yıllardır ilgim var ve bu değişik deneyimler en büyük zevkim. Bunların yanı sıra sosyal bilimler de diğer ilgi alanlarımı oluşturuyor. Bilgiyle kalın.

Başak Şimşek

Başak Şimşek

Yazar
Merhabalar ben Başak, Eskişehir Teknik Üniversitesi Biyoloji bölümü öğrencisiyim. Araştırmayı ve öğrenmeyi seven bir insanım. Bilginin paylaştıkça çoğalacağına olan inancımdan dolayı bu platformdayım. Astronomi, biyoloji, psikoloji ve felsefe gibi alanlarda okuma yapmayı ve bunların üzerine tartışmayı seviyorum.

Arda Durer

Arda Durer

Yazar
Merhaba ben Arda, İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü lisans öğrencisiyim. Yeni şeyler keşfetmek benim için ayrı bir tutku, hobi olarak müze ve kütüphane gezmeyi severim. Şuan daha çok nanoteknoloji ve batarya teknolojileriyle ilgileniyorum. Gelecek Bilimde sayesinde bilginin ışığını yaymaya çalışıyorum.

Oraj Algın

Oraj Algın

Yazar
Merhaba. Ben Akdeniz Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisiyim. Bilimin insanlığın tek bilgi kaynağı olduğuna inanıyorum. Bu yüzden hayalim bir gün Orta Çağ tarihçisi olup zamanın akışına karşı koyan tarih bilimi başta olmak üzere tüm bilimlerin gelişmesi ve ilerlemesi için çalışmak. Gelecek Bilimde’de Tarih kategorisi altında yazılar yazıyorum.

Görkem Yıldız

Görkem Yıldız

Yazar
Merhaba, ben Görkem Yıldız, 1997 doğumluyum. Astronomi ve evrimsel biyoloji başta olmak üzere bütün bilim alanlarına meraklı bir insanım. Bandırma 17 Eylül Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı bölümünde ön lisansı bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümünden mezun oldum. Küçüklüğümden beri gelen uzay ve bilgisayar meraklarımdan birini seçmek zorundaydım ve mesleki olarak bilgisayarı seçtim ancak uzay hâlâ beni büyülemeye devam ediyor.

Ömer Faruk Dinç

Ömer Faruk Dinç

Yazar
Merhaba ben Ömer Faruk Dinç. 23 yaşındayım. Elektrik ve elektronik mühendisliğinde yüksek lisans yapmaktayım. Elektromanyetik alanlar ve mikro dalga teorisinde çalışıyorum.  Aynı zamanda yazarlık yapmaktayım. Bilimin her alanına ilgi duymamdan kaynaklı hazarfen bir yapıya sahibim. Beni ben yapan şey merakımdır ve bunun için yaşıyorum.

Özge Çığ

Özge Çığ

Yazar
Merhabalar, ben Özge Çığ. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik okuyorum. Aynı zamanda okulumda İYTE Astronomi Topluluğu’nun kurucu başkanlığını yapmaktayım. Biyoloji ile ilgili her alanı her konuyu ayrı ayrı sevmekte olup, evrimsel biyolojiye ayrı bir sevgi ve bağlılık duymaktayım 🙂 

Sena Çalışkan

Sena Çalışkan

Yazar
Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri lisans öğrencisiyim. Akademik anlamda öğrendiklerimin yanında, astronomi ile ilgili gelişmeleri takip ediyor ve araştırıyorum. Aynı zamanda eskrim ve resim ile ilgileniyorum.

Betül Şevval Yazıcı

Betül Şevval Yazıcı

Editör
2019 yılında Karabük Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Lisanslı olarak Tofaş Basketbol Okulu’nda basketbol oynadıktan sonra 1 sene boyunca Ankara TRT ÇSM’de soprano olarak görev almıştır.

Seslendirme Ekibi

Selinsu İlaldı

Selinsu İlaldı

Merhaba,
Yıldız Teknik Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyorum. Bilime karşı ilgim, küçük yaşlarda sosyal bilimlerle tanışmamla başladı. Kendimi bildim bileli sevdiğim yazıları sesli okumaktan keyif alıyorum, okumayı. yazmayı ve konuşmayı seviyorum.

Esengül Çiftçi

Esengül Çiftçi

Gazi Üniversitesi Kimya bölümü mezunu. ESOGÜ’de İnorganik Kimya alanında Yüksek lisans öğrencisidir. Web Tasarım ve Kodlama alanında önlisansını tamamlamaktadır.

Teknik Ekip

Haydar Şahin

Haydar Şahin

Ekip lideri
Bilgisayar Teknikeri / Programcısı
Gelecek Bilimde sitesinin işler şekilde kalması için geliştirmesi ve bakımının yapılmasından sorumlu kişi. Sitede sorun olduğunda diğer ekiplerden ve okurlardan savaş baltaları ona ve teknik ekibe yönlenir. En sık verdiği cevaplar bakmak lazım ve beklemen lazımdır.

Ramazan Sancar

Ramazan Sancar

Yaklaşık 7 yıldır Back-End Developer (#PHP) olarak gelişimime devam etmekteyim. 1 yıldan fazla süredir Gelecek Bilimde ‘de yer alıyorum. Manisa’da yaşıyorum. Gelecek Bilimde Topluluğunda tüm ekiplere elimden geldiğince yardım ettiğim için “Joker Üye(Kart)” olarak lanse edildiğim oluyor. Yer aldığım topluluklarda hem kendimi geliştirmek, hem de topluluk üyelerine yardımda bulunmayı amaçlarım. Detaylar konusunda fazla takıntılıyımdır. Özellikle Teknik detaylar var ise beni oradan biraz zor alırlar. Zaman buldukça kendime ait olan blogda( https://blog.ramazansancar.com.tr/ ) yazılar yazıyorum.
Yazılıma ilgim merakım ile başladı.
“Bilgi paylaştıkça çoğalır” sözünü prensip edinmiş biri olarak bu sözü gerçekleştirmek için buradayım. İnternet sitem: https://www.ramazansancar.com.tr/

Birsel Kızıltepe

Birsel Kızıltepe

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi. Genetik alanındaki tüm bilgilerimi kod satırlarına yansıtıp Biyoinformatik alanında kendimi geliştirmek istiyorum. Tek bir alan, bir üniversite ya da bir ülke ile bilimsel bakış açımı sınırlandırmamak, bilim yelpazemi hep geniş tutmak ve bilime gönül vermiş insanlarla aynı yolda yürümek için Gelecek Bilimde ekibine katıldım.

Mobil Uygulama Ekibi

Teyyihan Aksu

Teyyihan Aksu

Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. Android geliştirme ile uğraşıyorum. Gelecek bilimde Android uygulaması ve backend’ini geliştirdim.

Alperen Ünal

Alperen Ünal

Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. iOS mobil uygulamalar geliştiriyorum.
https://alperen-homepage.now.sh/

Başa dön tuşu