Gelecek Bilimde Ailesi

Cevdet Acarsoy

Cevdet Acarsoy

Kurucu ve yönetici
Merhaba!
Ben Hollanda’da yaşayan bir Klinik Psikolog ve Uçuş Simülatörü eğitmeniyim. Aynı zamanda bilim iletişimi ile ilgileniyorum.
Şu sıralar Rotterdam Erasmus MC’de doktora yapıyorum.

Burak Çankaya

Burak Çankaya

Kurucu ve yönetici
Merhaba!
Erciyes Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuduktan sonra yüksek lisansımı Politechnika Wrocławska’da yaptım ve Şu an Hollanda’da uluslararası bir şirkette güneş enerji santrali kurulumlarında elektrik saha mühendisi ve iş sağlığı ve güvenliği denetmeni olarak görev yapıyorum.

Ali Gündoğar

Ali Gündoğar

Genel koordinatör
Büyükçiğli Anadolu Lisesinde 12. sınıf öğrencisiyim. Çocukluğumdan beri bilim insanlarına ve bilime hayranlık duymuşumdur. Üniversitede Fizik mühendisliği okumayı planlamaktayım. İlgi alanlarım hep genişti ve bu doğrultuda arkadaşlarımla kendi blogumuzu açtık Gelecek Bilimde Ekibine de bu sebeple katıldım, bu ekipte her gün yeni şeyler öğreniyor ve yeni dostluklar kazanıyorsunuz. Bir ekip olarak aile gibiyizdir ve bana bu fırsatı tanıdığı için aileme teşekkür ediyorum.

Burak Çankaya

Barış Bayraktar

Genel koordinatör
Merhaba! Ben küçük yaşlardan beri bilim, özellikle de astronomi ve teknoloji tutkunu ve bilimi topluma yaymayı ama edinen biriyim. Pennsylvania State University Astronomy&Astrophysics bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. Gelecek Bilimde’de genel koordinatör olarak ekipler arası iletişim ve daha birçok alanda görev alıyorum.

Konuk Bulma ve İletişim Ekibi

Yavuz Aydın

Yavuz Aydın

Ekip lideri

Özel eğitim öğretmeniyim. Çeşitli düşünce ve bilim topluluklarında komite başkanlıkları yaptım. Felsefe ve Antropoloji’ye ilgi duyuyorum. Gelecek Bilimde Platformu için yeni ve ilginç program konuları oluşturup uygun konuklarla iletişim kuruyorum ve bu süreçte diğer ekip arkadaşlarıma da danışmanlık yapıyorum. Bilimi öğrenmeyi, yapmayı ve yaymayı seviyor ve istiyorum.

Fatih Ahmet Aydın

Fatih Ahmet Aydın

Ekip Üyesi

Süleyman Demirel Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Lise yıllarından beri felsefe, pozitif bilimler ve teknolojiye olan ilgim beni Gelecek Bilimde’de gönüllü olmaya teşvik etti. Merak edilen konulara bilimsel yönden yaklaşmayı, bu konuda alanında uzman kişileri sizlerle buluşturmayı seviyor ve bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.
Bilimle kalın!

Emircan Keleş

Emircan Keleş

Ekip Üyesi

FMV Işık Üniversitesi yazılım mühendisliği öğrencisiyim. Çocukluk yıllarımda gelişen ilgili ve meraklı yapım sayesinde bilim ile tanıştım. Okunalar yaptıkça yeni platformlar, isimler ve projeler tanımama olanak sağlayan bu tutku sayesinde Gelecek Bilimde ailesinin bir parçası oldum. Siz kıymetli okurlarımız ve izleyicilerimizi de alanında uzman kişiler ile buluşturmak adına arkadaşlarımla beraber konuk bulma ekibinde görev almaktayım.

Ali Eren AYTEKİN

Ali Eren AYTEKİN

Ekip Üyesi

Adana Anadolu Lisesi 2. sınıf öğrencisiyim. Okulumun STEM, bilim, kültür, mühendislik, girişimcilik organizasyonlarında aktif olarak rol oynamakta ve liderlik yapmaktayım. Yapay zeka, mühendislik, fizik vb. alanlarda ulusal başarılar elde ettim. Uluslararası başarılar elde etmek için çalışmalara devam ediyorum. Bilimin her türlüsüyle ilgileniyorum. Gelecek bilimde ekibinde konuk bulma gönüllüsü olarak, alanında uzman hocalarımızla bilimseverleri buluşturmak adına çalışıyorum.

Emir AYGEN

Emir AYGEN

Ekip Üyesi

Bilkent Üniversitesi Fizik bölümünde okuyorum. Astrofizik ve Kuantum Fiziğine ilgi duyuyorum. Zihnimi henüz cevaplanamayan sorularla meşgul etmeyi seviyorum.

Ülgensu ÇİÇEK

Ülgensu ÇİÇEK

Ekip Üyesi

İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik öğrencisiyim. Bilimi öğrenmeyi, uygulamayı ve yaymayı çok seviyorum. Özel olarak adli tıpa ilgi duyuyorum. Gelecek bilimde ekibinde konuk bulma gönüllüsü olarak, alanında uzman hocalarımızla bilim severleri buluşturmak adına çalışıyorum.

Seher Elif MEKİK

Seher Elif MEKİK

Ekip Üyesi

İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans öğrencisiyim. Özellikle evrimsel biyolojiyle ilgileniyorum.

Hediye Şevval ARTAN

Hediye Şevval ARTAN

Ekip Üyesi

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü öğrencisiyim. Spor bilimi, fizik, biyoloji, felsefe ve daha bir çok konuya ilgim var. Bilimi seviyorum.

Süleyman Emre IŞIK

Süleyman Emre IŞIK

Ekip Üyesi

Adana Anadolu Lisesi’nde okuyorum. Bilim ve teknkolojiye ilgiliyim. Okulumun STEM laboratuvarında çalışmalar yapıyor, ulusal ve uluslararası bilim-mühendislik yarışmalarına hazırlanıyorum. Ayrıca çeşitli girişimcilik aktivitelerinde aktif yer almaktayım. Bilime ve bilim anlatıcılığına olan ilgim dolayısıyla bu toplulukta olmaktan mutluluk duyuyorum.

Sosyal Medya Ekibi

Yusuf Taşkıran

Yusuf Taşkıran

Twitter sorumlusu
İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencisi.

Muhammed Enes Ünal

Muhammed Enes Ünal

Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi 12. sınıf. yapay zeka alanında yetkinliğe ulaşarak nanoteknoloji, biyoteknoloji, akıllı araçlar, doğal dil işleme ya da uzay teknolojileri alanında büyük işler gerçekleştirmek istiyorum. Bu tarz platformlara uzun zamandır ilgi duyuyorum zaten. Ayrıca bilim ve teknolojiyle alakalı içerikleri takip etmeyi seviyorum. Ve yalnızca dışarıdan takip etmektense hem bir katkımın olması hem de derslerin ve kodlamanın meşguliyeti arasında farklı işler de yaparak zamanımı biraz daha dolu geçirmek istedim.

Mert Çıkla

Mert Çıkla

Ekip lideri
TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim. İlerleyen yıllarda Bilgisayar Mühendisliği bölümünü seçmeyi düşünüyorum. Aynı zamanda okulumun Maths-up topluluğunun yönetim kurulu üyesiyim. Fizik, kodlama ve astronomi ile ilgiliyim. Çocukluktan gelen bu tip bilimi anlatma isteğimi Gelecek Bilimde ile devam ettirmek istedim ve yaklaşık 1 yıldır bu platformdayım.

Mustafa Yavuz

Mustafa Yavuz


Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Bilişsel bilimler ve veri bilimiyle ilgileniyorum.
Sosyal medya ekibiyle beraber bilim içerikleri üretiyor, yayın duyurularını yapıyor, gelen mesajlara cevap vermeye çalışıyorum. Ekip arkadaşlarımla beraber Gelecek Bilimde’nin daha çok insana ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz.

Doğukan Ulusoy

Doğukan Ulusoy

Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Bilime ve yeni teknolojilere her zaman ilgim vardı. Gelecek bilimde ekibiyle beraber hem yeni bilgiler edinmek hem de bakış açımı objektif bir şekilde geliştirmek için bu ekibe katıldım.

Ozan Karakaya

Ozan Karakaya

Podcast sorumlusu
İTÜ Kimya Bölümü yüksek lisans öğrencisi.

Beyza Kurtoğlu

Beyza Kurtoğlu

Gebze Teknik Üniversitesinde biyomühendislik 1.sınıf öğrencisiyim. Sanata ve bilime karşı olan ilgim küçük yaşlardan başlamış ve halen süregelmektedir. Özellikle felsefe ve genetik alanlarına karşı ayrı bir ilgi ve alaka beslemekteyim. İleri düzeyde İngilizce ve başlangıç düzeyinde İspanyolca bilgisine sahibim. Aynı zamanda gezmek ve okumak en büyük tutkumdur. Gelecek Bilimde ailesini uzun bir süre takip ettikten sonra 2020 ekim’de içerik hazırlamak üzere Sosyal Medya Ekibi’ne dahil oldum ve bundan çok mutluluk duyuyorum.

Çağın Kılınç

Çağın Kılınç

Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim. Bilime ve yeni teknolojilere her zaman ilgim vardı. Gelecek bilimde ekibiyle beraber hem yeni bilgiler edinmek hem de bakış açımı objektif bir şekilde geliştirmek için bu ekibe katıldım.

Melisa Demir

Melisa Demir

Ben Melisa! Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisiyim. Veri bilimi ve yapay zeka konularıyla ilgileniyorum. Gelecekte doğal dil işleme ve görüntü işleme üzerine uzmanlaşmak istiyorum. Gelecek Bilimde ailesine, daha çok kişiye ulaşabilmemiz adına, sosyal medya analizinde yardımcı oluyorum.

Zeynep Kağan

Zeynep Kağan

Merhaba ben Zeynep Kağan Manisa’da yaşıyorum. Şeyh İsa Anadolu Lisesi 11. sınıf sayısal öğrencisiyim. Fizik,astronomi,felsefe,psikoloji ve yazılım ilgi alanlarımı oluşturur. Kişiliklerinden ve yaptıklarından örnek aldığım Tony Buzan,Stephen Hawking, Bruce Lee, Elon Musk ve Bill Gates’dir. Spor dallarından atletizm ve bisiklet sürme ile ilgiliyim. Meslek olarak uzay mühendisliği okumak istiyorum. Bu ileride yapacağım projeler ve yaratıcı fikirler için bir başlangıç olacaktır. Bilime ilgim ilk olarak “Fizik Hayattır” ı görmeye başladığım an oluştu ve hala devam etmektedir. Gelecek Bilimde ailesinde olmaktan mutluluk duyuyorum.

Sponsorluk ve İş Birliği Ekibi

Rabia Selen

Rabia Selen

Ekip lideri
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi.

Beyza Karadeniz

Beyza Karadeniz

Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi.

Meliha Can

Meliha Can

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kimya Mühendisliği Bölümü yüksek lisans öğrencisiyim. Aynı zamanda Habitat Derneği ‘nde bir projede gönüllü eğitmenlik yapmaktayım. Kişisel gelişime önem vermekle beraber, sosyal sorumluluk projelerine ilgi duymaktayım. Kendimi mesleğim başta olmak üzere, İş Sağlığı ve Güvenliği alanlarında ilerletme çabasındayım. Öğrenmeye olan tutkum 20 yıldır devam etmekte. GB bu yüzden benim için iyi bir fırsat, hayatımda bir yerlerde her zaman iyi ki diyebileceğim bir oluşum.

Akın Karahasan

Akın Karahasan

Çocukluğundan beri hayvanlara olan tutkusu ve sevgisinin bir yansıması olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Biyoloji bölümünü bitiren, şimdilerde ise hidrobiyoloji alanında y.lisans yapan öğrencilerden biriyim. Eğitim hayatımın dışında, özellikle bilim okur yazarlığı nispeten daha düşük olan halka yönelik içerikler üretmeye gayret etmiş biriyim ve aynı zamanda doğaya duyduğum ilgi ve merakı genç arkadaşlarıma aktarabilmek adına The Duke of Edinburgh International Award adlı programda supervisor olarak görev alıyorum.

İrem Sezdi

İrem Sezdi

İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği bölümü lisans öğrenci ve İTÜ Uçak ve Uzay Müh. Kulübü’nde AR-GE sorumlusuyum. Amatör astronomi ve fizik ile yıllar önce başlayan bilim merakım, öğrendikçe her geçen gün daha da artıyor. Eleştirel düşünceyi yaymak ve bilim iletişimini arttırmaya yönelik çabalarımı da büyük bir mutlulukla sürdürüyorum. 

Uğur Andaç Güler

Uğur Andaç Güler

Kısaca kendimden bahsedersem, Pamukkale Üniversitesi’nde Gıda Mühendisliği Lisansı eğitimimi tamamladım.  Lisans eğitimim sırasında Macaristan’da 2 dönem erasmus ve staj yaptım. Şu anda Çek Cumhuriyeti’nde Uluslararası Kalkınma ve Tarım Ekonomisi üzerine Yüksek Lisans yapmaktayım. Bunların dışında biyoloji kimyaya özel bir ilgi duyuyorum.

Reji ve Görsel Ekibi

Bilgehan Zeki Özaytaç

Bilgehan Zeki Özaytaç

Ekip lideri
Erken yaşta eğitim hayatımdan vazgeçmek durumunda kaldım. Fakat akademi hevesim hiç geçmedi. Eğitimimi tamamlayıp akademisyen olarak kalan hayatıma devam etmek istiyorum.

Kaan Soykuvvet

Kaan Soykuvvet

Discord moderatörü
Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi.

Adem Fırtına

Adem Fırtına

Klip zamanlayıcı
Beyşehir F. B. Fen Lisesi 11. sınıf öğrencisi.

Büşra Resuloğlu

Büşra Resuloğlu

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, reji ekibinde video ve podcast gibi paylaşımlar hakkındaki ufak yazıları yazma görevinde ve aynı zamanda ekibimizin avukatı

Ali Gündoğar

Ali Gündoğar

YouTube ve Twitch İçerik Yöneticisi
Büyükçiğli Anadolu Lisesinde 12. sınıf öğrencisiyim. Çocukluğumdan beri bilim insanlarına ve bilime hayranlık duymuşumdur. Üniversitede Fizik mühendisliği okumayı planlamaktayım. İlgi alanlarım hep genişti ve bu doğrultuda arkadaşlarımla kendi blogumuzu açtık (www.nisuazmecmuası.com). Gelecek Bilimde Ekibine de bu sebeple katıldım, bu ekipte her gün yeni şeyler öğreniyor ve yeni dostluklar kazanıyorsunuz. Bir ekip olarak aile gibiyizdir ve bana bu fırsatı tanıdığı için aileme teşekkür ediyorum.

Buse Kuloğlu

Buse Kuloğlu

Merhabalar ben Buse Kuloğlu. 22 yaşındayım Diş hekimliği öğrencisiyim. Aynı zamanda anatomi alanında doktora yapıyorum. İnsan vücuduyla özellikle beyin ve sinirbilim ile çok ilgiliyim. Diş hekimliği okumama rağmen bir sürü farklı mesleği yapmak(😂), bir sürü alanda bilgi öğrenmek için uğraşıyorum. Yeni beceriler öğrenmek için çok motiveyim ve çabuk öğrenebilirim. Aynı zamanda Evrim Ağacında içerik paylaşıyorum. Son zamanlarda kendimi yazılım alanında da geliştirmeye çalışıyorum.

Baran Curu

Baran Curu

Discord moderatörü
Bendeniz Baran CURU, Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi 2. Sınıf öğrencisiyim. İletişim Bilimleri, Tasarım, İnternet Servisleri ve İktisadi Bilimler alanında kendimi yetiştirmeye çalışıyorum. Bir şirkette Öğrenci Pazarlama Yöneticisi olarak, bir diğer şirkette Yönetici Asistanı olarak, üniversite bünyesinde Asistan Öğrenci olarak çalışıyorum.
https://barancuru.com.tr/

Yazı İşleri Ekibi

Ümit Sözbilir

Ümit Sözbilir

Ekip lideri
CERN deneylerinde çalışan bir fizik doktora öğrencisi. Daha önce yine aynı yerde yüksek lisans tez çalışmasını yürüttü. Bir dönem çevre fiziği alanında yüksek lisans çalışmaları yaptı. Felsefe ve sanat ile yakından ilgili. Fizik alanında yazar ve sitenin genel editörü. İnternet sitesi:
https://www.cern.ch/usozbili

İbrahim Öksüz

İbrahim Öksüz

Editör
Ohio Eyalet Üniversitesi, Nükleer Mühendislik Doktora öğrencisi. Fizik ve nükleer bilimlerde yazar ve editör.

Asya Demirkol

Asya Demirkol

Yazar
Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri öğrencisi. Astronomi alanında yazar.

Rabia Selen

Rabia Selen

Yazar
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi. Tıp alanında yazar ve editör.

Sümeyye Tuğçe Altınok

Sümeyye Tuğçe Altınok

Yazar
Merhaba, Mardin Fen Lisesi 12.sınıf öğrencisiyim. Bilimin birçok alanına ilgi duymakla beraber, evrimsel biyoloji, psikoloji ve felsefe dallarına ayrıca ilgiliyim.
Araştırmayı, yeni şeyler öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Gelecekte de bu amaç doğrultusunda bir meslek edinip akademik olarak ilerlemek istiyorum.

Ayça Demirkol

Ayça Demirkol

Yazar
Merhaba, ben Ayça Demirkol. Ufuk Üniversite Tıp Fakültesinde öğrenim görmekteyim. Aynı zamanda Halk Sağlığı Çalışma Kolunda gönüllü olarak yer alıyorum. Üniversite öğrenimimin yanı sıra Ankara’da düzenlenen bilimsel konferans ve etkinliklere katılım sağlıyorum. Küçük yaştan bu yana fen bilimleri ile yakından ilgileniyorum. Bunlara ek olarak müzik ve sinema aşığı birisiyim. Özellikle de bilim kurgu sinemasını yakından takip ediyorum.

Gülsüm Kozan

Gülsüm Kozan

Yazar
Hacettepe Üniversitesi FTR mezunu, Ege Üniversitesi Fizyoloji ABD yüksek lisans öğrencisi. Çevirmen.

Çisem Özge Biçer

Çisem Özge Biçer

Yazar
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi

Mert Günçiner

Mert Günçiner

Yazar
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim. Bilimsel düşünceyi aşılamanın insanlık adına en önemli uğraş olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda, böyle bir oluşumda yer almak benim için gurur verici bir olay. Bilim kurgu edebiyatı ve sineması hayranı olmakla birlikte amatör olarak da sporla ilgileniyorum.

Esranur Maral

Esranur Maral

Editör
Merhaba! Ben Esranur. Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 4.sınıf öğrencisiyim. Kişisel Verilerin Korunması, Yapay Zekâ, Blokzincir kısacası bilişim ve teknolojinin hukuk ile teması olan her alanıyla ilgilenmekten hoşlanıyorum. Tarif edilemez hayvan ve kitap sevgimle Gelecek Bilimde editör olarak yer alıyorum.
https://medium.com/@esranurmaral

Çağla Ayaz

Çağla Ayaz

Editör
Merhaba! Ben Çağla. Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji lisans programı son sınıf öğrencisiyim. Sivil toplumun çeşitli kollarında yer alıyorum, bunun dışında bilim-teknoloji-toplum çalışmalarını ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeleri ilgiyle takip ediyorum. Disiplinlerarası bilimsel düşüncenin dünyaya bakış açılarını dönüştürücü gücüne olan inancım sebebiyle bilimin ışığında oluşturulmuş bu iletişim platformunun yarattığı çok yönlü ve demokratik hemzeminin bir parçası olma fırsatı yakaladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Ayça Nur Demir

Ayça Nur Demir

Yazar
Merhaba ben Ayça. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyorum. İki senedir Journal of Pediatric Genetics dergisinde editörlük görevini sürdürüyorum. Bunun yanında iki farklı yerde blog yazarlığı işi ile ilgileniyorum. En çok sevdiğim ve araştırdığım alanlar: Astronomi, genetik, nörobilim, yapay zeka ve matematiktir. Ayrıca İngilizce biliyorum. Bunun yanında Almanca ve İspanyolca öğrenmeye devam ediyorum.

Gül Pınar Canik

Gül Pınar Canik

Yazar
Gebze Teknik Üniversitesinde bu sene İngilizce hazırlık eğitimimi tamamladım ve Çevre Mühendisliği 1. sınıfa geçtim. Çevre, ekoloji, sürdürülebilirlik ve geri dönüşümler üzerine araştırmalar ve Fransızca-İngilizce çeviriler yapıyorum.

Sena Çalışkan

Sena Çalışkan

Yazar
Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri lisans öğrencisiyim. Akademik anlamda öğrendiklerimin yanında, astronomi ile ilgili gelişmeleri takip ediyor ve araştırıyorum. Aynı zamanda eskrim ve resim ile ilgileniyorum.

Nur Arıcan

Nur Arıcan

Yazar
Merhaba! Eskişehir Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğrencisiyim. Öğrenciliğimin ilk yıllarından itibaren bilim ilgi odağımdı ve bunu her daim diri tutmak en büyük hedefim. Hayallerim bu yol üzerinde ve ilerisinde. Bilmeyi ve öğrenmeyi çok seven biri olarak durmadan araştırmak ve kendimi geliştirmek en büyük ilgi alanım. Meditasyon ve Yoga gibi farklı alanlara da uzun yıllardır ilgim var ve bu değişik deneyimler en büyük zevkim. Bunların yanı sıra sosyal bilimler de diğer ilgi alanlarımı oluşturuyor. Bilgiyle kalın.

Başak Şimşek

Başak Şimşek

Yazar
Merhabalar ben Başak, Eskişehir Teknik Üniversitesi Biyoloji bölümü öğrencisiyim. Araştırmayı ve öğrenmeyi seven bir insanım. Bilginin paylaştıkça çoğalacağına olan inancımdan dolayı bu platformdayım. Astronomi, biyoloji, psikoloji ve felsefe gibi alanlarda okuma yapmayı ve bunların üzerine tartışmayı seviyorum.

Arda Durer

Arda Durer

Yazar
Merhaba ben Arda, İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü lisans öğrencisiyim. Yeni şeyler keşfetmek benim için ayrı bir tutku, hobi olarak müze ve kütüphane gezmeyi severim. Şuan daha çok nanoteknoloji ve batarya teknolojileriyle ilgileniyorum. Gelecek Bilimde sayesinde bilginin ışığını yaymaya çalışıyorum.

Oraj Algın

Oraj Algın

Yazar
Merhaba. Ben Akdeniz Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisiyim. Bilimin insanlığın tek bilgi kaynağı olduğuna inanıyorum. Bu yüzden hayalim bir gün Orta Çağ tarihçisi olup zamanın akışına karşı koyan tarih bilimi başta olmak üzere tüm bilimlerin gelişmesi ve ilerlemesi için çalışmak. Gelecek Bilimde’de Tarih kategorisi altında yazılar yazıyorum.

Nergiz Kaşka

Nergiz Kaşka

Editör
Merhaba,
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü 2017 yılında tamamladım ve şu anda Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. Ayrıca bir lisede Psikolojik Danışman olarak görev yapmaktayım.
İlgilendiğim alanlar eğitim ve psikoloji olmasına rağmen diğer bilimsel gelişmeleri de takip etmeye çalışmaktayım. Dolayısıyla hem kendimi geliştirmek hem de insanların bilgiye ulaşmasını sağlayacak çalışmalara yardım etmek amacıyla Gelecek Bilimde ailesinin bir üyesiyim.

Ömer Faruk Dinç

Ömer Faruk Dinç

Yazar
Merhaba ben Ömer Faruk Dinç. 23 yaşındayım. Elektrik ve elektronik mühendisliğinde yüksek lisans yapmaktayım. Elektromanyetik alanlar ve mikro dalga teorisinde çalışıyorum.  Aynı zamanda yazarlık yapmaktayım. Bilimin her alanına ilgi duymamdan kaynaklı hazarfen bir yapıya sahibim. Beni ben yapan şey merakımdır ve bunun için yaşıyorum.

Özge Çığ

Özge Çığ

Yazar
Merhabalar, ben Özge Çığ. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Moleküler Biyoloji ve Genetik okuyorum. Aynı zamanda okulumda İYTE Astronomi Topluluğunun kurucu başkanlığını yapmaktayım. Biyoloji ile ilgili her alanı her konuyu ayrı ayrı sevmekte olup, evrimsel biyolojiye ayrı bir sevgi ve bağlılık duymaktayım 🙂 

Betül Şevval Yazıcı

Betül Şevval Yazıcı

Editör

2019 yılında Karabük Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Lisanslı olarak Tofaş Basketbol Okulu’nda basketbol oynadıktan sonra 1 sene boyunca Ankara TRT ÇSM’de soprano olarak görev almıştır.

Hande Çendik

Hande Çendik

Yazar

Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde okuyorum. Doğaya hayran olduğumdan fen bilimlerine ayrı bir ilgi duyuyorum. Bilim kurgu ve fantastik türünde eserler her zaman kitaplığımı süslemiştir. “Bilim toplum içindir” ilkesini benimsediğim için bilgiyi tüm insanlığa ulaştırmayı hedefliyorum.

Seslendirme Ekibi

Selinsu İlaldı

Selinsu İlaldı

Merhaba,
Yıldız Teknik Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyorum. Bilime karşı ilgim, küçük yaşlarda sosyal bilimlerle tanışmamla başladı. Kendimi bildim bileli sevdiğim yazıları sesli okumaktan keyif alıyorum, okumayı. yazmayı ve konuşmayı seviyorum.

Esengül Çiftçi

Esengül Çiftçi

Gazi Üniversitesi Kimya bölümü mezunu. ESOGÜ’de İnorganik Kimya alanında Yüksek lisans öğrencisidir. Web Tasarım ve Kodlama alanında önlisansını tamamlamaktadır.

Teknik Ekip

Haydar Şahin

Haydar Şahin

Ekip lideri

Bilgisayar Teknikeri / Programcısı
Gelecek Bilimde sitesinin işler şekilde kalması için geliştirmesi ve bakımının yapılmasından sorumlu kişi. Sitede sorun olduğunda diğer ekiplerden ve okurlardan savaş baltaları ona ve teknik ekibe yönlenir. En sık verdiği cevaplar bakmak lazım ve beklemen lazımdır.

Ramazan Sancar

Ramazan Sancar

Ekip Üyesi

Yaklaşık 7 yıldır Back-End geliştirici (#PHP) olarak gelişimime devam etmekteyim. Bir yıldan fazla süredir Gelecek Bilimde’de yer alıyorum. Manisa’da yaşıyorum. Gelecek Bilimde topluluğunda tüm ekiplere elimden geldiğince yardım ettiğim için “Joker Üye” olarak lanse edildiğim oluyor. Yer aldığım topluluklarda hem kendimi geliştirmek, hem de topluluk üyelerine yardım da bulunmayı amaçlıyorum. Detaylar konusunda fazla takıntılıyımdır. Özellikle teknik detaylar var ise beni oradan biraz zor alırlar.
“Bilgi paylaştıkça çoğalır” sözünü prensip edinmiş biri olarak bu sözü gerçekleştirmek için buradayım.

Utku Faruk Şen

Utku Faruk Şen

Ekip Üyesi

20 yaşındayım, Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Web/oyun programlama ve siber güvenlik alanlarında kendimi geliştirmeyi planlıyorum. Uzun yıllardır fizik, astronomi, tarih, spor ve müzik ile ilgileniyorum. Öğrenmeye meraklıyım, yeni şeyler öğrenmek, bildiklerimi yaymak için buradayım.

Doğa Dumanoğlu

Doğa Dumanoğlu

Ekip Üyesi

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisi. Gelecekte Web ve Android alanında tasarımlar ortaya sunmak için aşırı heyecanlı ve istekli bir üye.

Birsel Kızıltepe

Birsel Kızıltepe

Ekip Üyesi

Biyoinformatik Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi. Genetik alanındaki tüm bilgilerimi kod satırlarına yansıtıp Biyoinformatik alanında kendimi geliştirmek istiyorum. Tek bir alan, bir üniversite ya da bir ülke ile bilimsel bakış açımı sınırlandırmamak, bilim yelpazemi hep geniş tutmak ve bilime gönül vermiş insanlarla aynı yolda yürümek için Gelecek Bilimde ailesine katıldım.

Mobil Uygulama Ekibi

Teyyihan Aksu

Teyyihan Aksu

Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. Android geliştirme ile uğraşıyorum. Gelecek bilimde Android uygulaması ve backend’ini geliştirdim.

Alperen Ünal

Alperen Ünal

Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. iOS mobil uygulamalar geliştiriyorum.
https://alperen-homepage.now.sh/

Başa dön tuşu