Yayın Tekrarları

Bir Salgının Anatomisi | Prof. Dr. Hasan Güçlü


Prof. Dr Hasan GÜÇLÜ ile “Bir Salgının Anatomisi” başlıklı YouTube canlı yayınımızda Hasan Güçlü salgınların yayılma istatistiklerini anlattı ve izleyicilerimizin aklımıza takılan soruları cevapladı.

Yayında COVID-19 salgını özelinde Türkiye ve Avrupa’da salgın hastalıkların yayılmasının modellenmesi nasıl gerçekleştiriliyor? Salgın modellemenin önemi nedir? Ülkemizde salgının yayılma hızı ile ilgili grafikler bizlere ne ifade ediyor? İstatistiklere göre gerekli önlemler alınmazsa salgından ne kadar insan etkilenecek?

Prof. Dr. Hasan GÜÇLÜ lisans ve yüksek lisans eğitimini ODTÜ Fizik Bölümü’nde tamamladıktan sonra Rensselaer Polytechnic Institute, Fen Bilimleri Enstitüsü, ABD’de doktorasını tamamlamıştır.

Sayın GÜÇLÜ, Sağlık Bilimleri, Tıp, Temel Tıp Bilimleri, Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi, Dahili Tıp Bilimleri, Halk Sağlığı, Epidemiyoloji alanlarında çeşitli araştırmalar yapmıştır. Hala İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İstatistik Bölümü Anabilim/Bilim Dalı Başkanlığına devam etmektedir. 2015’ten beri Biyoistatistik lisans dersleri vermektedir.

Sunucu ► Burak Çankaya
Konuk ► Prof. Dr. Hasan Güçlü

Gelecek Bilimde

Gelecek Bilimde, toplum ile bilim arasındaki köprü olmayı amaçlayan popüler bilim değil, bilim iletişimi platformudur.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu